Zapowiedź nadchodzącego Geo Festiwalu w Kielcach

Zapowiedź nadchodzącego Geo Festiwalu w Kielcach

Kielce stają się areną najbliższego weekendu, pełnego atrakcji dla wszystkich, które będą miały miejsce podczas Geo Festiwalu. Organizatorzy festiwalu przygotowali dla uczestników warsztaty, pokazy naukowe, występy akrobatów oraz spektakle teatralne. W sobotę wydarzenia odbędą się w Centrum Geoedukacji, a w niedzielę przeniosą się do Ogrodu Botanicznego i na Kadzielnię.

Jak informuje Mirosław Hejduk, dyrektor Geonatury Kielce, tegoroczny Geo Festiwal ma specjalne znaczenie, bowiem jest poświęcony obchodom dwudziestolecia istnienia tej instytucji. Uroczystości zainauguruje konferencja dla specjalnie zaproszonych gości, a potem przez cały weekend czekają na wszystkich chętnych rozmaite atrakcje rozlokowane w trzech lokalizacjach: Centrum Geoedukacji, Ogrodzie Botanicznym oraz rezerwacie Kadzielnia. Dyrektor wyraża nadzieję na sprzyjającą pogodę i pobicie ubiegłorocznego rekordu frekwencji – 20 tysięcy osób.

Katarzyna Telka, reprezentująca Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, zapewnia, że drugi dzień Geo Festiwalu przyniesie mnóstwo emocji miłośnikom ekstremalnych przeżyć. Będzie to możliwe dzięki atrakcjom przygotowanym na Kadzielni. Zainteresowani będą mogli odwiedzić jaskinie na Kadzielni, jednak wymaga to wcześniejszej rezerwacji. Cena biletów na ten dzień to 15 złotych. Ponadto, będzie okazja do zobaczenia Kadzielni z wysokości 40 metrów podczas zjazdu na tyrolce. Na hasło „Geo Festiwal” przysługiwać będzie również 10% rabatu na bilety. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z darmowych spływów kajakiem po Szmaragdowym Jeziorze.

Wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki podkreślił, że Geo Festiwal stał się już integralną częścią kalendarza imprez promujących stolicę regionu świętokrzyskiego.