Zdobywanie umiejętności pilotażu dronów przez młodzież z OHP w Kielcach

Zdobywanie umiejętności pilotażu dronów przez młodzież z OHP w Kielcach

Na lotnisku w Masłowie, młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy (OHP) w Kielcach zdobywa wiedzę i umiejętności związane z pilotowaniem dronów. Grzegorz Małkus, Wojewódzki Komendant OHP, podkreśla, że ten zawodowy kurs pilota bezzałogowego statku powietrznego jest cennym dodatkiem do oferty edukacyjnej i otwiera nowe ścieżki rozwoju.

W trakcie szkolenia prowadzonego przez firmę EuroDRON, którym kieruje Dariusz Skoratko, szczególny nacisk kładziony jest na praktykę. Każdy uczestnik ma zapewnionego osobistego instruktora oraz musi spędzić w powietrzu dziewięć godzin. Dodatkowo, od piątku do soboty planowane są zajęcia o łącznym czasie trwania 16 godzin. Po ukończeniu kursu uczniowie przystępują do egzaminu, a po jego zaliczeniu otrzymują uprawnienia pilota bezzałogowych statków powietrznych – tłumaczy dyrektor Skoratko.

Kacper, jeden ze studentów kursu, który wcześniej nie miał do czynienia z dronami, jest entuzjastycznie nastawiony do zdobywania nowych umiejętności. Wyraził satysfakcję z możliwości uczestnictwa w kursie i wyraził zakusy na podążanie ścieżką zawodową swojego kolegi, który używa dronów do nagrywania wesel.

Na szkoleniu obecny był również marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski. W swoich uwagach podkreślił rosnące znaczenie dronów nie tylko jako narzędzi zabawy i tworzenia pięknych zdjęć, ale także jako sprzętu przydatnego w rolnictwie czy wojsku. Marszałek zwrócił uwagę na kluczową rolę tych maszyn patrząc na sytuacje za wschodnią granicą Polski.

Szkolenie zgromadziło łącznie 12 osób. W niedzielę uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki obróbki zdjęć i filmów wykonanych za pomocą dronów.