Spotkanie z Karolem Skowerskim – czytelnicy odkrywają bilard

Spotkanie z Karolem Skowerskim – czytelnicy odkrywają bilard

Bezsprzeczna światowa legenda bilardu, Karol Skowerski, miał zaszczyt gościć podczas przedostatniej sesji „Bilardowych Wtorków z Radiem Kielce”. Zawodnik Nosanu Kielce wyraził swoje zadowolenie z inicjatywy, twierdząc, że okazała się ona pełnym sukcesem, gdyż wakacje powoli dobiegają końca.

Karol Skowerski zdobywca prestiżowego turnieju World Pool Masters i jedyny polski triumfator tego wydarzenia, podkreślił znaczenie takich spotkań dla promocji dyscypliny. Jego zdaniem są one doskonałą okazją do próbowania gry w bilard przez każdego, niezależnie od doświadczenia – nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z tym sportem. Zauważył, że na spotkania przychodzą całe rodziny, dziadkowie z wnukami, a na jednym ze spotkań spotkał swoją dawna koleżankę wraz z trójką dzieci, które po raz pierwszy miały okazję spróbować swoich sił przy stole bilardowym.

„Bilardowe Wtorki z Radiem Kielce” to inicjatywa realizowana w porozumieniu ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Sportowym. Jest skierowana do wszystkich osób, które chciałyby nauczyć się tej ekscytującej gry. Cykl spotkań odbywa się w każdy wtorek między 10 a 14 w Kieleckim Centrum Bilardowym na Placu Moniuszki 2b. To miejsce, gdzie pod okiem profesjonalnego instruktora można robić pierwsze kroki i grać inauguracyjne mecze. Zakończenie tego projektu nastąpi za tydzień podczas wielkiego finału zawierającego turnieje z atrakcyjnymi nagrodami.

Na stronie internetowej Radia Kielce oraz na kanale YouTube można obejrzeć specjalne filmy instruktażowe praktycznie prowadzone przez najzdolniejszych graczy w Polsce, w tym mistrzów świata i Europy.