Przedłużenie sezonu dla ogródków restauracyjnych na Rynku w Kielcach

Przedłużenie sezonu dla ogródków restauracyjnych na Rynku w Kielcach

Restauracje zlokalizowane na Rynku w Kielcach będą miały możliwość utrzymania swoich ogródków otwartymi do 24 września, a nie do 31 sierpnia, jak pierwotnie planowano. Przesunięcie daty wynika z konieczności rozpoczęcia prac związanych z projektem „odbrukowywania” centralnego punktu miasta.

Właściciele lokalnych restauracji postanowili interweniować w tej sprawie i wnioskować o przesunięcie terminu. Pismo skierowane do władz miasta zostało przyjęte z pozytywnym nastawieniem, co potwierdza Michał Kułaga – jeden z właścicieli restauracji. Po spotkaniu z Bożeną Szczypiór – zastępcą prezydenta Kielc, restauratorzy otrzymali informację o pozytywnym rozpatrzeniu ich wniosku. Kułaga podkreśla, że dla branży gastronomicznej to świetna wiadomość, która pozwoli na wydłużenie sezonu. Zaznacza również, że mieszkańcy Kielc powinni być usatysfakcjonowani tą decyzją, gdyż będą mogli dłużej korzystać z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Informację tę potwierdził również Marcin Januchta – rzecznik prezydenta Kielc. Przypomniał, że pierwotny plan zakładał zamknięcie ogródków 31 sierpnia, ale po rozmowach z firmą odpowiedzialną za realizację projektu „Zielona Rewitalizacja Zabytkowego Śródmieścia Kielc”, zdecydowano się na gest w stronę przedsiębiorców. Miasto zaakceptowało propozycję restauratorów i wyraziło zgodę na działanie ogródków do 24 września. Januchta zapewnia, że prace rewitalizacyjne zostaną przeprowadzone w taki sposób, aby nie przeszkadzać w funkcjonowaniu ogródków.

Koncepcja dodatkowego zazielenienia Rynku jest jednym z projektów, które uzyskały dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Dzięki temu Kielce będą mogły przeprowadzić planowaną inwestycję.