Trzecia edycja "Rzemieślniczego Bazaru" już 9 września w Kielcach

Trzecia edycja "Rzemieślniczego Bazaru" już 9 września w Kielcach

W Kielcach, na Placu Artystów, odbędzie się trzecia odsłona wydarzenia zwanej „Rzemieślniczy Bazar”. Wydarzenie to jest organizowane przez Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach i Urząd Miasta Kielce. Atmosfera bazarowej degustacji charakteryzującej lokalne produkty rzemieślnicze, interaktywne pokazy z dziedziny fryzjerstwa i florystyki a także występy muzyczne, przeniosą uczestników w niepowtarzalny świat tradycji i nowoczesności.

Innowacyjność tegorocznej edycji „Rzemieślniczego Bazaru” polega na połączeniu go z innym wydarzeniem odbywającym się równolegle w tym samym mieście, a mianowicie z XXVI Ogólnopolskim Świętem Kominiarzy. To coroczne święto, organizowane przez Korporację Kominiarzy Polskich w Opolu, koresponduje z datami 8.09-10.09.

Specjalnie na potrzeby „Rzemieślniczego Bazaru” przestrzeń Placu Artystów oraz ulicy Sienkiewicza zostanie zaadaptowana do prezentacji produktów lokalnych rzemieślników. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko podziwiać, ale również degustować i nabywać wyroby takie jak słodycze czy wędliny.

Na miejscu będzie można także zapoznać się z pracą mistrzów różnych rzemiosł – od ciesielstwa poprzez florystykę po stolarstwo. Reprezentanci branży motoryzacyjnej przeprowadzą pokaz nowoczesnych modeli samochodów jak również tych klasycznych i zabytkowych. Na dodatek, rzemieślnicy specjalizujący się w ciesielstwie i dekarstwie zademonstrują swoje umiejętności. Fryzjerzy, barberzy i koronkarze będą natomiast oferować swoje usługi bezpośrednio na miejscu.

Współpraca z Muzeum Historii Kielc zaowocowała przygotowaniem atrakcji dla najmłodszych uczestników bazarowych spotkań. W ramach zabawy terenowej „Tu Ci się upiecze”, dzieci i młodzież będą miały okazję odnaleźć kieleckie cukiernie i otrzymać słodkie niespodzianki. Dodatkowo, prowadzone będą zabawy plastyczne skupione tematycznie wokół zawodów rzemieślniczych. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.