Planowane inwestycje w Kielcach z dofinansowaniem z Polskiego Ładu

Planowane inwestycje w Kielcach z dofinansowaniem z Polskiego Ładu

Potrzeba remontów i modernizacji w Kielcach jest wyraźnie widoczna – od ulic po budynki szkolne. Właśnie na te cele miasto zamierza pozyskać dodatkowe środki finansowe, a konkretnie rządowy fundusz zatytułowany „Polski Ład”. Takie wsparcie mogłoby przekształcić się w miliony złotych przeznaczonych na te kluczowe inwestycje.

Na przykład, mieszkańcy ulicy Górników Staszicowskich w Kielcach od lat oczekują na przeprowadzenie jej remontu. „Kiedy moje dzieci były małe, droga była w takim samym stanie jak teraz, a obecnie mają one po 50 lat”, przyznaje kielczanka. Inna mieszkanka, Wiesława Polniak, zauważa również problematyczną jakość drogi: „Asfalt nie jest równy, brakuje poboczy, a utrudnienia są znaczne”. Ulica cierpi także na brak pełnego chodnika i oznakowanych przejść dla pieszych.

Jednakże, dzięki osiemnastej edycji funduszu Polski Ład, ta ulica razem z czterema innymi: Sukowska, Wydryńska, Karczunek oraz Młoda mają szansę na przeprowadzenie długo oczekiwanych remontów. Miasto może liczyć na wsparcie finansowe rzędu 30 milionów złotych na przebudowę dróg.

Władze Kielc starają się także o dofinansowanie prac remontowych w Szkoły Podstawowej numer 4 znajdującej się przy ulicy Warszawskiej oraz Przedszkola Samorządowego numer 21 przy ulicy Krakowskiej. Co więcej, planują wdrożyć Platformę Smart City, której celem jest umożliwienie załatwiania spraw urzędowych online. To wszystko mogłoby stać się realne dzięki rządowemu wsparciu.

Mimo że wiele osób cieszy się z tych planów, niektóre ze zgłoszonych potrzeb nie zostały uwzględnione. Według radnego kieleckiego Marcin Stępniewski, miasto powinno ubiegać się o fundusze na tak zwane „obwodnice Malikowa”. Ponad 700 osób podpisało petycję w tej sprawie.