Największy w historii Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego szykuje się w Kielcach

Największy w historii Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego szykuje się w Kielcach

Wydarzenie o niespotykanej dotąd skali ma miejsce – najbogatszy w historii Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W tym roku, po raz pierwszy zobaczymy ekspozycję prezentowaną również w nowo wybudowanej hali. Ponad 700 wystawców z różnych zakątków świata zamierza zjechać do Kielc na to wyjątkowe wydarzenie.

Zaplanowany na dni od 5 do 8 września, 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego cieszy się tak dużym zainteresowaniem, iż organizatorzy z Targów Kielce podjęli decyzję o budowie dodatkowej hali. Obiekt ten ma za zadanie pomieścić część ekspozycji. Prace budowlane są już w pełnym toku.

Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce, wskazuje na fakt, że poprzedni rok przyniósł rekordową frekwencję ze względu na konflikt zbrojny na Ukrainie. W tym roku zapowiada się kolejne przełamanie rekordu. Stały rozmiar hal targowych nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych wystawców, stąd potrzeba budowy dodatkowego obiektu.

Z informacji podanych przez TVP3 Kielce wynika, że na wydarzenie zamierza przybyć ponad 700 firm z aż 36 krajów. Arkadiusz Krzeczkowski, dyrektor Wydziału Targów, wymienia największych wystawców: Korea, Turcja i Wielka Brytania, obok Stanów Zjednoczonych. Firmy te zajmują najobszerniejszą powierzchnię wystawienniczą.

Korea Południowa zaprezentuje swoją narodową wystawę. Będzie tam można zobaczyć między innymi czołgi K2 i armatohaubice K9, które już teraz są częścią polskiej armii. Nie zabraknie również wyrzutni rakietowych Chunmoo, które niedługo staną się elementem wyposażenia polskich sił zbrojnych.

Wśród prezentowanych na targach przedmiotów będzie można znaleźć nie tylko ciężki sprzęt wojskowy, ale także karabiny, drony wojskowe oraz inne elementy wyposażenia armii. Zdaniem mediów z całego świata, MSPO przyciąga ogromne zainteresowanie.

Kieleckie Targi MSPO należą do trzech najważniejszych wydarzeń branży obronnej na europejskim kontynencie. Tegoroczna edycja potrwa od 5 do 8 września.