Niebezpieczne zdarzenia podczas nawałnicy w powiecie jędrzejowskim

Niebezpieczne zdarzenia podczas nawałnicy w powiecie jędrzejowskim

W trakcie gwałtownej nawałnicy, która miała miejsce w czwartek 17 sierpnia, na terenie powiatu jędrzejowskiego doszło do alarmującego incydentu. Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, przekazał informacje Radiu Kielce, opisując jak pewna kobieta musiała zostać przewieziona do szpitala, ponieważ prawdopodobnie została ona porażona piorunem w miejscowości Aleksandrów, leżącej w gminie Sędziszów. Kobieta musiała poddać się reanimacji na miejscu zdarzenia, a następnie została przetransportowana do najbliższego szpitala.

Beata Soboń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, zaznaczyła, że to piorun najprawdopodobniej mógł uderzyć w kobietę znajdującą się na prywatnej posesji. Wskazała również, że na miejsce natychmiastowo dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zdołał przywrócić funkcje życiowe poszkodowanej. Niestety około godziny 21 odebrano zgłoszenie informujące o tym, że kobiecie nie udało się przeżyć – dodała.

Policja obecnie pracuje nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów tego tragicznego incydentu. Podczas gdy nawałnica przenosiła się na wschód województwa.

Podczas burzy doszło także do innych zdarzeń. W Święcicy, mieście położonym w powiecie staszowskim, były prowadzone prace nad wymianą dachu jednego z domów. Niestety musiały one zostać przerwane z powodu burzy, która spowodowała zalanie budynku. Aktualnie strażacy pracują nad zabezpieczeniem narażonego obiektu. Zanotowano również kilka przypadków powalonych drzew i oderwanych gałęzi, ale ich ilość była stosunkowo mała. Strażacy interweniowali cztery razy od godziny 16:00 – opisywał jeden ze strażaków.