Dylematy dotyczące przyszłości Barlinek Industria Kielce

Dylematy dotyczące przyszłości Barlinek Industria Kielce

Potwierdzenie co do przyszłej ścieżki rozwoju 20-krotnego piłkarskiego mistrza polski, Barlinek Industria Kielce, zostanie zaprezentowane 29 sierpnia, na krótko przed inauguracją nowego sezonu Orlen Superligi. Według ustaleń dziennika „Echo Dnia” i portalu wKielcach.info, obecnie brane pod uwagę są dwa scenariusze. Niemniej jednak, aspiracje drużyny do utrzymania najwyższego poziomu rywalizacji są niezmienne.

Od jakiegoś czasu trwa dyskusja na temat niepewnej sytuacji drużyny z Kielc, która jest najbardziej utytułowanym klubem w historii polskiej piłki ręcznej. Po zakończeniu ostatniego sezonu, zespół stracił swoich głównych sponsorów – firmy Barlinek i Industria. W ciągu ostatnich kilku tygodni prowadzono rozmowy z potencjalnymi partnerami, ale mimo że w jednym przypadku decyzja była bliska, negocjacje ostatecznie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Klub jest obecnie w trudnej sytuacji po ogłoszeniu przez Bertusa Servaasa, wieloletniego lidera drużyny, decyzji o odejściu. Jego głównym celem było utrzymanie klubu na najwyższym poziomie rywalizacji.

Według informacji przekazanych przez dziennikarzy, ostatnie dni przyniosły pewne zmiany w tej kwestii. Spółki kontrolowane przez państwo wyraziły gotowość do wsparcia finansowego mistrza Polski – mówi się o sumie od 10 do 12 milionów złotych. Wśród potencjalnych sponsorów znalazła się firma Industria, która jeszcze kilka miesięcy temu zrezygnowała z umowy sponsorskiej z klubem. Taki obrót spraw mógłby pociągnąć za sobą istotne zmiany organizacyjne i własnościowe w strukturze klubu.

Klub jest także w trakcie rozmów z innymi potencjalnymi partnerami, choć na razie nie wiadomo, jakie będą wyniki tych negocjacji. Ostateczna decyzja w tej kwestii ma zapaść we wtorek.