Czy Kielce doczekają się najwyższego wieżowca w mieście o 21 piętrach?

Czy Kielce doczekają się najwyższego wieżowca w mieście o 21 piętrach?

Możemy być świadkami powstania największego budynku w Kielcach, który ma stanąć przy ulicy Zbożowej 21. Inwestorem, który chce zrealizować tę ambitną inwestycję jest firma Becher, korzystając z możliwości stworzonych przez specustawę lex deweloper. Decyzja dotycząca zgody na budowę zostanie podjęta przez radnych miasta podczas nadzwyczajnej sesji, którą zaplanowano na 1 września.

Wizja firmy Becher zakłada budowę konstrukcji składającej się z dwóch smukłych wież, które będą miały formę sześcianów i zostaną połączone podziemnym parkingiem. Każda część konstrukcji będzie liczyła 21 pięter naziemnych, co będzie przekładało się na całkowitą wysokość 68 metrów. Budynek ma potencjał na pomieszczenie do 170 mieszkań. Plan inwestora przewiduje również miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i lokale techniczne na poziomie podziemnym oraz lokale mieszkalne od parteru do dwudziestego piętra.

Inwestor nie zapomniał także o infrastrukturze dla przyszłych mieszkańców budynku. Na terenie inwestycji planowane jest stworzenie systemu dróg wewnętrznych, dojazdu do garaży i ścieżek pieszych prowadzących do głównych wejść. Teren ma być upiększony elementami małej architektury takimi jak plac zabaw czy nasadzeniami roślin ozdobnych. Posesja będzie również odpowiednio oświetlona, aby stworzyć idealne warunki do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

Cel inwestora to stworzenie budynku o nowoczesnym charakterze i wysokich walorach estetycznych, co ma gwarantować duża ilość przeszklonych powierzchni umożliwiających maksymalne nasłonecznienie wnętrz.

Jednak nie wszystkim radnym podoba się pomysł na lokalizację tego giganta architektury. Wyrażają oni obawy dotyczące bliskości kotłowni węglowej, która dostarcza ciepło dla budynków Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przyszli mieszkańcy mogą narzekać na zanieczyszczenie powietrza.