Pijany kierowca wpada do rzeki po kolizji z innym autem i zostaje zatrzymany przez policję

Pijany kierowca wpada do rzeki po kolizji z innym autem i zostaje zatrzymany przez policję

W miejscowości Barycz doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawcą był nietrzeźwy 26-letni mężczyzna. Kierujący Citroenem został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Incydent zaczął się, gdy młody mężczyzna ujrzał radiowóz, co sprowokowało go do próby uniknięcia kontroli drogowej poprzez manewr cofania.

Niestety, w wyniku tej decyzji, uciekający kierowca doprowadził do kolizji ze stojącym samochodem marki Audi. Za kierownicą tego pojazdu siedziała 64-letnia kobieta, która na szczęście była trzeźwa w chwili zdarzenia. Mimo sytuacji, nieustraszony prowadzący Citroena nie zamierzał się poddać oraz tłumaczyć swojego zachowania.

Dalsza ucieczka 26-latka okazała się jednak tragiczna dla jego pojazdu, gdyż ostatecznie wylądował nim w rzece. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za tę dramatyczną scenę. Nietrzeźwy kierowca będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie na drodze.

Akcja zatrzymania pijanego kierowcy odbyła się w ramach prowadzonych przez policję działań mających na celu eliminację z dróg osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców są poważnym problemem, a takie prewencyjne działania mają na celu ograniczenie liczby takich tragedii oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach.