150-lecie Kieleckiej Straży Pożarnej: Uroczyste obchody i wspomnienia

150-lecie Kieleckiej Straży Pożarnej: Uroczyste obchody i wspomnienia

Kieleccy strażacy mają powód do hucznych obchodów, gdyż w sobotę świętują 150 lat od założenia jednostki. Ich praca, pełna gotowości do walki z żywiołem, codziennie stawia ich przed nowymi wyzwaniami oraz ryzykiem utraty życia.

Młodszy kapitan Sylwester Smoliński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie opowiada, że interesowanie się strażą pożarną zaczęło się od uczestnictwa w Ochotniczej Straży Pożarnej i turnieju wiedzy pożarniczej na szczeblu ogólnopolskim. Właśnie ten proces pogłębiania wiedzy o służbie pożarniczej przyczynił się do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Państwowej Straży Pożarnej.

Święto strażaków w stolicy województwa świętokrzyskiego miało tym razem szczególny charakter, ze względu na jubileusz 150 lat funkcjonowania kieleckiej straży pożarnej.

Nadbrygadier Krzysztof Ciosek, świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, zwrócił uwagę na to, że pozycja tej służby została wypracowana przez ciężką i systematyczną pracę kolejnych pokoleń strażaków. Ich zaangażowanie i poświęcenie przyczyniły się do budowy silnych fundamentów służby pożarniczej w regionie.