Dramatyczne wydarzenia podczas spływu kajakowego: utonięcie dwóch mężczyzn w Sobowicach

Dramatyczne wydarzenia podczas spływu kajakowego: utonięcie dwóch mężczyzn w Sobowicach

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w Sobowicach, położonych w gminie Imielno. Dwóch mężczyzn uczestniczących w spływie kajakowym rzeką Nidą straciło życie na skutek utonięcia. Przyczyną tragedii było prawdopodobne przewrócenie się jednej z łodzi podczas tej ekscytującej wyprawy.

Sytuacja stała się niepokojąca, gdy pozostali uczestnicy spływu dostrzegli pusty kajak płynący za nimi na końcu grupy. Zaniepokojeni postanowili zawrócić i rozpoczęli poszukiwania dwójki zaginionych. Po pewnym czasie udało im się odnaleźć obu mężczyzn w wodzie i natychmiast podjęli akcję ratowniczą.

Aby pomóc w niesieniu pierwszej pomocy, na miejsce przybyły dwie ekipy ratownictwa medycznego. Wspólnymi siłami ratowników oraz uczestników spływu podjęto wszelkie niezbędne działania medyczne, aby przywrócić funkcje życiowe poszkodowanym mężczyznom. Niestety, mimo ogromnego zaangażowania i działań podjętych przez wszystkich zaangażowanych, nie udało się uratować ich życia – opowiadał zrozpaczony świadek wydarzeń, Karol Błaszczak.