Ekstremalna droga rowerowa w Kielcach

Ekstremalna droga rowerowa w Kielcach

Osoby dorosłe korzystają ze ścieżki rowerowej według własnego uznania, natomiast osoby niepełnoletnie pod nadzorem opiekunów. Za wszelkie wypadki na ścieżce rowerowej odpowiadają wyłącznie użytkownicy.

Ścieżka rowerowa została zaprojektowana i wkomponowana w istniejący zalesiony teren wzdłuż obecnego stoku narciarskiego. Ważnym elementem ścieżki, znajdującym się na parkingu Green Velo u podnóża Pierścienia, jest tablica prezentująca jej układ i zasady. Drugi, mniejszy wyświetlacz jest umieszczony w punkcie startowym ścieżki.

Ze względu na terenowy charakter lokalizacji, zarządca nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa użytkownikom oraz stanu technicznego ścieżki rowerowej, który może się zmieniać w zależności od panujących warunków.

Singletrack to kolejna inicjatywa podjęta przez Miasto Kielce z myślą o rowerzystach. Warto dodać, że w ubiegłym roku zainaugurowaliśmy skatepark, z którego chętnie korzystają m.in. miłośnicy BMX-ów. Wkrótce pojawi się pumptrack, a liczba dróg przyjaznych rowerzystom wciąż rośnie, a ich łączna długość zwiększa się z roku na rok. Prezydent Kielc Bogdan Wenta uważa, że „KIEŁ” jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność Kielc jako miejsca aktywnego spędzania czasu.