Spotkanie z Państwem Maksymiukami w Kielcach

Spotkanie z Państwem Maksymiukami w Kielcach

Emocjonujący film ukazuje urzekającego dyrygenta zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Choć triumfuje w sferze muzyki, wydaje się całkowicie zależny i zdezorientowany w codziennym życiu bez pomocy żony, która prowadzi go przez prozaiczne zadania i dokonuje za niego wielu wyborów. Obiektyw podąża za wykonawcą, który współpracuje z wyjątkowymi muzykami i zespołami, odkrywając fascynujący świat utalentowanego artysty doprowadzonego na skraj szaleństwa przez kompozycje muzyczne.

Po zakończeniu filmu Ewa i Jerzy Maksymiuk spotkali się z ciepłym przyjęciem widzów. Aleksander Laskowski próbował nawiązać dialog z dyrygentem, ale okazało się to trudne i szybko przerodziło się w solilokwium Jerzego Maksymiuka, przerywane jego popisami pianistycznymi, w których demonstrował swoje racje.

W ramach Festiwalu Sztuki Między Stronami Stowarzyszenia im. Jana Karskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie z wybitnym dyrygentem i kompozytorem Jerzym Maksymiukiem oraz jego małżonką Ewą. W czwartkowy wieczór w Filharmonii Świętokrzyskiej można było obejrzeć film dokumentalny „Maksymiuk. Koncert na dwie osoby”.