Przedszkolaki przedstawiły Chrzest Polski za pośrednictwem sztuki

Przedszkolaki przedstawiły Chrzest Polski za pośrednictwem sztuki

W Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kielcach dzieci w strojach historycznych i z tekturowymi mieczami przedstawiły imponującą inscenizację z okazji rocznicy chrztu Polski.

W piątek, 14 kwietnia, obchodzono 1057. rocznicę Chrztu Polski. Wydarzenie to, upamiętnione przyjęciem chrztu przez księcia Mieszka I, oznacza początek chrystianizacji kraju. Młodzi wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 5 w Kielcach zdobyli wiedzę na temat tego ważnego wydarzenia historycznego.

Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” przedstawiły inscenizację wydarzeń z 966 roku. Młode talenty w kreatywny sposób przedstawiły opowieść o wodzu Polan, ilustrując jak przyjęcie przez niego chrztu doprowadziło do zjednoczenia z potężną chrześcijańską Europą.

Całe przedszkole przeżyło ważne i wyjątkowe wydarzenie. Czarujące rusałki, odważna walka rycerzy, dostojny biskup oraz wielki książę wraz z szacowną małżonką przenieśli nas do X wieku. Eteryczna muzyka i epickie dekoracje dodatkowo potęgowały doznania. „Dzieci zaprezentowały się wspaniale” – stwierdza Beata Duszyńska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kielcach.

Przedstawienie „Słoneczka” urzekło publiczność, w tym wiceprezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego.

Za organizację przedstawienia odpowiedzialne były panie: Monika Bogdalczyk i Ewa Patyńska.