Trzech mieszkańców Kielc napadło na kolekturę gier

Trzech mieszkańców Kielc napadło na kolekturę gier

W zeszły piątek kieleccy funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Kielc, którzy postanowili dokonać napadu na kolekturę gier. W wyniku rozboju podejrzanym udało się uciec z kwotą w wysokości kilku tysięcy złotych, za co grozi im teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Dnia 13 maja w jednej z kieleckich kolektur gier doszło do napadu, w wyniku którego skradziono kilka tysięcy złotych. Zgłoszenie o rozboju napłynęło około godziny 18:00, informując, że do jednej z kieleckich kolektur gier weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i zaczęli grozić pracownikom przy pomocy przedmiotu, który przypominał broń, domagając się oddania pieniędzy.

Podejrzanym udało się zastraszyć 26-letnią pracowniczkę kolektury, której zabrali metalową kasetkę do przechowywania pieniędzy, gdzie znajdowało się kilka tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Dzięki szybkim działaniom policjanci zidentyfikowali pojazd podejrzanych, dzięki czemu namierzyli miejsce ich pobytu.

Policja zatrzymała obydwóch złodziei i ich kierowcę

Podczas zatrzymania okazało się, że wszyscy trzej mężczyźni są mieszkańcami Kielc w wieku 20, 22 i 29 lat. 29-latka zatrzymano w niedzielę, 20-latka we wtorek, a 22-latka w środę. Według ustaleń policji rabunku dokonali 20 i 22-latek. Natomiast 29-latek pełnił funkcję ich kierowcy.

Wszyscy podejrzani zostali doprowadzeni już do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratora sąd osadził mężczyzn w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. A za popełnione czyny mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Policjanci w Rudzie również nie próżnują, oczyszczając miasto z właścicieli nielegalnych salonów gier. Możesz o tym przeczytać na https://rudainfo.pl.