Kielce: Pod wpływem alkoholu zderzyła się z autobusem

Kielce: Pod wpływem alkoholu zderzyła się z autobusem

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Kielcach doszło do niebezpiecznej kolizji, w wyniku której 58-letnia kobieta zderzyła się z autobusem. W momencie kolizji kielczanka była pod znacznym wpływem alkoholu. Sprawą zajmują się funkcjonariusze kieleckiej policji.

Dnia 25 maja około godziny 17:00 na ul. Stare Aleje w Kielcach 58-letnia kobieta wjechała w autobus, a następnie próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Kielczanka, która prowadziła samochód osobowy marki Skoda, w pewnym momencie dojrzała autobus komunikacji miejskiej marki Autosan, którym kierował 27-letni mężczyzna.

A tutaj opisujemy napad zbrojny na kolekturę gier.

Kierowca autobusu zabrał kobiecie kluczyki

Kobieta próbowała wyminąć autobus, jednak w trakcie manewru wjechała w jego bok, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Chwilę potem, po przejechaniu około 100 metrów, zatrzymała swój pojazd. Kierowca autobusu – wykorzystując okazję – błyskawicznie podbiegł do skody i zabrał kobiecie kluczyki. A następnie poinformował o zdarzeniu stróżów prawa.

Po przybyciu na miejsce kolizji policjanci zafundowali kobiecie badanie alkomatem, które wykazało 3,4 promila alkoholu w jej organizmie. Podejrzana straciła uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych i została przewieziona na izbę wytrzeźwień. Na szczęście, z powodu wypadku nikt nie odniósł żadnych obrażeń – poinformował podkom. Karol Macek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przeczytaj również o sześciu rannych osobach w wypadku z udziałem autobusu.