Promnik: W podkieleckiej miejscowości zapaliło się wysypisko. Z ogromnym pożarem walczyło ok. 80 strażaków

Promnik: W podkieleckiej miejscowości zapaliło się wysypisko. Z ogromnym pożarem walczyło ok. 80 strażaków

Do wybuchu wielkiego pożaru doszło dzisiaj nad ranem w podkieleckiej miejscowości Promnik, gdzie zapaleniu uległo Składowisko Odpadów Komunalnych. Pożar szybko rozprzestrzenił się po ogromnej hali, zmuszając do walki z ogniem 21 zastępów strażackich. Zniszczenia są już bardzo duże. Strażacy w dalszym ciągu walczą z pożarem.

Dnia 30 maja około godziny 03:00 nad ranem w miejscowości Promnik (gm. Strawczyn) wybuchł ogromny pożar Składowiska Odpadów Komunalnych. Ogień zajął znaczną część powierzchni ogromnej hali, w której znajdywało się pięć wiat na odpady. Zaraz po przyjęciu zgłoszenia dyżurny oddelegował do akcji 21 zastępów strażackich.

Możesz też przeczytać tekst o nietrzeźwej kobiecie, która zderzyła się z autobusem.

Pożar ogromnej hali – zawaleniu uległy już dwie wiaty na odpady

Jak poinformował st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, walka z ogniem nadal trwa, a w działaniach gaśniczych bierze udział około 80 strażaków. Pożar wybuchł wewnątrz hali służącej do przechowywania folii i tworzyw sztucznych, gdzie mieści się pięć wiat na odpady. Dwie z wiat uległy już zawaleniu.

Na miejscu przebywa również zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście, jak na tę chwilę, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Jeżeli szukasz podobnych informacji, sprawdź, jakim z pożarem walczą na Śląsku, odwiedzając https://infowisla.pl.