Kielce: Street Food Festival i potrawy z różnych zakątków świata

Kielce: Street Food Festival i potrawy z różnych zakątków świata

W zeszły weekend na ulicach Kielc zawitał Street Food Festival, podczas którego mieszkańcy miasta mogli rozkoszować się przepysznymi potrawami z różnych regionów naszej planety. Kielce zostały opanowane przez liczne food trucki, które zaparkowały wzdłuż ulicy Sienkiewicza, oferując kielczanom swoje wyszukane arcydzieła kulinarne.

Street Food Festival odbywał się w dniach 6-8 maja na ul. Sienkiewicza w Kielcach, gdzie pojawiły się tłumy miłośników smacznej gastronomii z różnych krajów. Niemal każdy z food trucków reprezentował inny rodzaj kuchni, dzięki czemu każdy łasuch mógł z łatwością znaleźć swoją ulubioną potrawę. W festiwalu brały udział 24 food trucki, które cieszą się największą renomą i przyrządzają jedne z najlepszych potraw ulicznych w kraju.

Z niedługo food trucki pojawią się również w Piasecznie: klikając tutaj, dowiesz się o szczegółach wydarzenia.

Różne kuchnie, różne potrawy i… Bycze jaja!

Na festiwalu królowały rozmaite kuchnie, w tym kuchnia meksykańska, azjatycka, hiszpańska, amerykańska i polska. Ponadto, można było też wybierać spośród dań mięsnych i wegetariańskich. Mieszkańcy Kielc mieli okazję do kosztowania takich delikatesów jak m.in. kurczak w panierce, frytki belgijskie, sushi, dania karaibskie, knedliki czeskie, a nawet coś tak niespotykanego, jak bycze jaja i świńskie uszy.

Największą uwagę podczas imprezy przykuły dwa food trucki. Pierwszym był żarciowóz Walentego Kani, a drugim Food Truck White Rabbit od Jerry’ego Śliwki z Centralnego Biura Smaku. Street Food Festival zakończył swoją wizytę w Kielcach w niedzielę po godzinie 20:00.

W Kielcach odbyła się także impreza motoryzacyjna, o której przeczytasz pod tym linkiem.