Kielce: Na Placu Wolności odbyła się impreza motoryzacyjna „Kieleckie Klasyki”

Kielce: Na Placu Wolności odbyła się impreza motoryzacyjna „Kieleckie Klasyki”

W ubiegłą niedzielę na Placu Wolności w Kielcach można było podziwiać błyszczące perełki motoryzacji, które rozpoczęły tegoroczny sezon imprez motoryzacyjnych na terenie miasta. W ramach wydarzenia „Kieleckie Klasyki” miasto opanowały stare i oryginalne pojazdy, przyciągając do siebie tłumy zafascynowanych miłośników czterech kółek.

Dnia 24 kwietnia w Kielcach pojawiło się mnóstwo samochodów z przeszłości, które skupiały na sobie wzrok każdego przechodnia. Najpierw kieleckie ulice zostały opanowane przez korowód fiatów 126p, a zaraz za pyrkającymi maluszkami powarkiwały fiaty 125p, zaporożce, syreny i wiele innych wehikułów z minionych dekad.

Pojazdy zaparkowały na Placu Wolności w Kielcach, gdzie w kilka chwil stworzyły olbrzymi parking, zapełniając płytę placu starymi maszynami. Ta niecodzienna impreza przyciągnęła do siebie licznych mieszkańców miasta i okolic, którzy ochoczo podchodzili do samochodów, aby móc podziwiać je z jak najbliższej odległości. Wielu fanów motoryzacji penetrowało doskonale utrzymane wnętrza pojazdów, a nawet zaglądało pod maski aut.

Zobacz również, jak wyglądała impreza motoryzacyjna w Jaszkowie.

Na imprezie gościły samochody z wielu różnych miejscowości

Jak poinformował Tomasz Szydlak z Klubu Fanatyków Zabytkowych Samochodów, „Kieleckie Klasyki” to impreza, która organizowana jest w Kielcach każdego roku. W tym czasie fani motoryzacji mają okazję do podziwiania nie tylko starych, acz świetnie utrzymanych samochodów, ale także pojazdów, które zostały stworzone od podstaw przez swoich właścicieli.

Warto dodać, że na imprezę zjechały się wozy z wielu różnych miejscowości, w tym także ze Skarżyska, Starachowic, a nawet Mińska.

Aczkolwiek „Kielecki Klasyki” to nie tylko wspaniała wystawa samochodowa. W trakcie imprezy uczestnicy mogli brać również udział w wielu różnych zawodach jak choćby przeciąganiu auta, czy toczeniu koła.

Wydarzenie okazało się wielkim hitem, dzięki czemu organizatorzy już zapowiedzieli kolejną taką imprezę, która odbędzie się jeszcze w tym roku.