Kielecki Bank Żywności krajowym centrum przeładunkowym darów dla obywateli Ukrainy

Kielecki Bank Żywności krajowym centrum przeładunkowym darów dla obywateli Ukrainy

Z racji tego, że Kielecki Bank Żywności to jeden z największych (a być może i największy) magazynów tego typu w Europie, stworzono tutaj centralny punkt przeładunkowy. Chodzi oczywiście o dary dla ukraińskich obywateli, których kraj pogrążony jest w działaniach wojennych, odpierających agresywne ataki wojsk Federacji Rosyjskiej.

Jak podaje Anna Mazur z KBŻ, Kielecki Bank Żywności stał się głównym punktem przeładunkowym w kraju na prośbę Federacji Polskich Banków Żywności, która stwierdziła, że jest to jeden z największych takich magazynów na Starym Kontynencie. Z tego względu już od kilku tygodni Kielecki Bank Żywności pełni funkcję magazynu dla darów sprowadzanych z różnych części Europy, głównie produktów żywnościowych przysyłanych przez firmy z różnych krajów.

Każdego tygodnia do Kieleckiego Banku Żywności trafiają tony produktów pochodzących m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Francji, czy Malty. Warto zaznaczyć, że do magazynu trafia przede wszystkim żywność długoterminowa i błyskawiczna, a więc taka, którą można przechowywać przez dłuższy czas i szybko przygotować.

Produkty spożywcze gromadzi też Bank Żywności w Koninie, o którym przeczytasz na www.konininfo.pl.

Na początku kwietnia w Kieleckim Banku Żywności zgromadzono ponad 130 ton produktów

Faktem jest, że na początku kwietnia w Kieleckim Banku Żywności znajdowało się już ponad 130 ton produktów spożywczych. Bank wszystkie towary rozprowadza na bieżąco, dostarczając je na ukraińską granicę albo organizując transporty humanitarne. Z reguły żywność transportowana jest do Winnicy i Lwowa, ale niejednokrotnie dowożona jest także do lokalnych punktów pomocy i wsparcia.

Ponadto, Kielecki Bank Żywności rozwozi też produkty po innych bankach żywności w Polsce, które przekazują je samorządom, skąd wysyłane są do miast partnerskich na Ukrainie. Zbiórki żywności dla obywateli Ukrainy organizowane są w wielu miejscach na terenie kraju. Niejeden punkt można znaleźć w wybranych sieciach handlowych i galeriach, które gromadzą cegiełki w specjalnie przygotowanych do tego pojemnikach.