Kielce: W niedzielę odbył się koncert Big Cyc!

Kielce: W niedzielę odbył się koncert Big Cyc!

W minioną niedzielę Kielce zaszczyciła swoją obecnością jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny rockowej – zespół Big Cyc. Weterani polskiego rocka zaśpiewali swoje największe hity i nie stronili też od opinii w dziedzinie polityki. Była to prawdziwa gratka dla fanów przebojów z lat 90.

Koncert zespołu Big Cyc odbył się 20 lutego w kieleckiej restauracji Garaż. Członkowie kapeli rozbujali lokal swoimi słynnymi przebojami, a fani gitarowych riffów mogli doświadczyć klasycznych dźwięków sprzed 30 lat. Zespół zagrał w oryginalnym składzie, który powstał już w 1988 roku.

Podczas imprezy, oprócz fantastycznego występu wokalno-muzycznego, zespół nie stronił też od dowcipów politycznych i porównań polityki z lat 90. do tej, którą mamy dzisiaj. Skiba – członek zespołu z największym poczuciem humoru – wspominał początki swojej kariery i warunki, jakie wtedy panowały w Polsce. Oznajmił też, że wiele utworów Big Cyca, które w przeszłości odnosiły się do sytuacji w kraju, dzisiaj również pozostają na czasie.

Big Cyc zagrał w niezmienionym składzie

Podczas koncertu w restauracji Garaż w Kielcach formacja zespołu Big Cyc przedstawiała się następująco:

Dżej Dżej – wokal i bass

Piękny Roman – gitary

Dżery – perkusja

Skiba – sekcja humorystyczno-happeningowa

Gadak – klawisze

Maras – gitary

Zespół Big Cyc powstał w Łodzi w 1988 roku. I od tego czasu występuje w niezmienionym składzie.

Dowiedz się też, jak wyglądał koncert Katarzyny Zawady w Kościanie.