Bez siania, bez koszenia, bez podlewania

Bez siania, bez koszenia, bez podlewania

Trawa wiecznie zielona to marzenie. Dzięki dzisiejszej technologii jest ono możliwe do realizacji. Trawa z rolki nie wymaga dużych nakładów pracy i czasu. Takiej murawy nie trzeba siać, podlewać, nawozić ani kosić. Układanie sztucznej prawy jest też bardzo proste. Jakie jeszcze zalety ma sztuczna murawa?

Dlaczego syntetyczna murawa jest trwała?

Sztuczna murawa jest alternatywą dla naturalnego trawnika. Współczesna technologia sprawia, że taka murawa do złudzenia przypomina naturalny trawnik. Nie wymaga pielęgnacji i dobrze wygląda w miejscach zacienionych, gdzie ziemia pozostawia wiele do życzenia i trawa nie mogłaby wyrosnąć. Jest to zasługą materiałów syntetycznych, takich jak polietylen czy włókien nylonowych. Podobno najbardziej wytrzymała jest trawa z połączenia włókien polipropylenowych i polietylenowych. Taka murawa uchodzi za wytrzymałą oraz odporną na czynniki mechaniczne. Jest też przyjemna i miękka.

Trawa z rolki sprawdza się w trudnych miejscach

Syntetyczna murawa jest też łatwa w montażu. Nie wymaga stosowania sprzętu specjalistycznego. Aby przygotować dla niej miejsce wystarczy oczyścić kawałek powierzchni. Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że układanie sztucznej trawy jest proste. Można zresztą zamówić montaż. Poza tym trawa z rolki:

  • jest ładna bez względu na czynniki środowiska
  • ma wszelakie zastosowanie – dzisiaj bardzo cenimy produkty wielofunkcyjne i mające bogatą możliwość zastosowania. Oszczędzające czas. Syntetyczna murawa znajduje zastosowanie w hotelach, ogródkach prywatnych i miejskich, restauracjach – gdzie liczy się estetyka, a także na silnie eksploatowanych boiskach. Często wykorzystuje się ją również w studiach filmowych i telewizyjnych, bo dobrze wygląda na zdjęciach, a nie trzeba o nią dbać, więc można oszczędzić koszty produkcji, które i tak są duże. Trawa syntetyczna sprawdza się również w miejscach tak trudnych, jak tereny pochylone, gdzie nasiona naturalnej darni mają dużą szansę zostać wypłukane
  • jest komfortowa w pielęgnacji i użytkowaniu – chodzenie po sztucznej trawie jest przyjemne

Jakie są rodzaje sztucznej trawy?

Cechą sztucznej murawy jest jej zróżnicowanie. O ile tradycyjna murawa jest zazwyczaj taka sama to jej alternatywną wersję możemy dostosować do oczekiwań. Na przykład jeśli szukasz murawy wyjątkowo gęstej a jednocześnie niezbyt drogiej to postaw na trawę EPUFLOOR ACTIVE. Z kolei zaopatrując się w murawę typu EPUFLOOR PRESTIGE zyskasz wyjątkową miękkość i także nie przepłacisz. Dystrybutor sztucznej trawy poleca również murawę EPUFLOOR VELVET cechującą się dobrą ceną i idealną gęstością, miękkością oraz wysokością.

Układanie sztucznej trawy

Wprawdzie dystrybutor sztucznej trawy zapewnia pomoc przy instalacji, ale istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno ono być wyrównane oraz twarde, wyścielone tłuczeniem i miałem granitowym, czyli kruszywami przepuszczającymi wilgoć i dającymi stabilność. Na takim podłożu można rozwinąć rolki z trawą. Istotne jest, aby źdźbła kierować w jedną stronę.