Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach poinformował o zmianach, jakie planuje wprowadzić w kursowaniu autobusów miejskich. Dotyczą one kilku linii.

Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone już 1 maja. Obejmą autobusy linii numer 108 i 113. Zmienią się godziny ich kursowania zarówno w dni robocze (od poniedziałku do piątku), jak i w soboty i niedziele.

Z kolei od 4 maja autobusy linii 8, 13 i 113 będą kursować tak, jak przed lockdownem. Oznacza to, że znowu będą jeździły zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze.

Ostatnia planowana zmiana wejdzie w życie 8 maja. Obejmie autobusy linii 2, 11, 14, 28 oraz 33. Całkowicie zmieni się rozkład ich jazdy. Osoby, które zazwyczaj dojeżdżały tym środkiem komunikacji do pracy, szkoły itd. powinny wcześniej upewnić się, czy na pewno dojadą na czas zgodnie z nowym rozkładem jazdy.

Przypominamy także, że ze względu na przypadający w dniach od 1 do 3 maja tak zwany „weekend majowy” zmienią się w tym czasie rozkłady jazdy. Wszystkie autobusy miejskie pojadą wtedy tak, jak w czasie niedzieli.

Dokładne rozkłady jazdy i wszystkie aktualne informacje o planowanych zmianach można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.