Skradzione przedmioty o wartości 20 000 złotych odzyskane

Skradzione przedmioty o wartości 20 000 złotych odzyskane

Sukcesem zakończyła się policyjna akcja mająca na celu zatrzymanie dwóch mężczyzn. Podejrzewa się ich o kradzież przedmiotów o wartości co najmniej 20 000 złotych.

W czwartek, 29 kwietnia Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali dwudziestoczterolatka i trzydziestotrzylatka. Tego samego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, że ktoś w ciągu ostatniego tygodnia okradł garaż. Z niezamkniętego pomieszczenia zniknęły między innymi silnik samochodowy, narzędzia, najazdy metalowe i przewody. Wszystkie te rzeczy warte były co najmniej 20 000 złotych. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Kielcach, niemal od razu wiedzieli, gdzie należy szukać winnych. Popołudniu skierowali swoje kroki do jego z garaży, który znajduje się w okolicy Słonecznego Wzgórza. Nie pomylili się i dość szybko odzyskali skradzione przedmioty, aresztując przy osoby, które wynajmowały ten obiekt. Okazali się nimi wspomniani już dwaj mężczyźni.

Dodatkowo, przy dwudziestoczterolatku znaleziono narkotyki.

Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji służb skradzione przedmioty wróciły do prawowitego właściciela, a podejrzani o kradzież wkrótce zostaną ukarani. Każdemu z nich, za popełnione przestępstwo, grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że są także odpowiedzialni za inne tego typu zdarzenia, odpowiedzą również za nie.