Mężczyzna brutalnie pobity w centrum Kielc

Mężczyzna brutalnie pobity w centrum Kielc

Do bardzo niebezpiecznej i niepokojącej sytuacji doszło w czwartek, 29 kwietnia w centrum Kielc, na ulicy Stanisława Staszica. Do mężczyzny, który spokojnie szedł chodnikiem, podbiegł nagle inny mężczyzna. Był bardzo agresywny i zaczął bić przechodnia po głowie.

Całość zdarzenia obserwował funkcjonariusz Straży Miejskiej, który tego dnia śledził bezpieczeństwo mieszkańców z pomocą miejskiego monitoringu. Widząc, dzięki kamerze, co dzieje się na ulicy Staszica, niemal natychmiast powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej. Ten z kolei skierował w to miejsce patrol. Kiedy funkcjonariusze tam dotarli, pobity mężczyzna leżał nieprzytomny na drodze. Był zakrwawiony. Strażnicy Miejscy udzielili mu pierwszej pomocy. Wezwali również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

W tym samym czasie inny patrol rozpoczął poszukiwania agresywnego mężczyzny. Tutaj znowu okazał się pomocy monitoring miejski. Dyżurny śledząc trasę, jaką przemieszcza się agresor, był w stanie pokierować patrol i dokładnie określić, gdzie znajduje się mężczyzna. Dzięki szybkiej akcji zatrzymano go na ulicy Henryka Sienkiewicza. Stamtąd Strażnicy Miejscy przewieźli go na III Komisariat Policji. Wyjaśnieniem agresywnego zachowania mężczyzny, a także ustaleniem przyczyn tego ataku zajmą się teraz policjanci.