Obchody Dnia Flagi w Kielcach

Obchody Dnia Flagi w Kielcach

2 maja w całej Polsce, a także poza jej granicami, oficjalnie obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach odbywają się uroczystości z tym związane. Nie inaczej było w Kielcach, gdzie główne obchody odbyły się przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wzięli w nich udział liczni goście. Wśród nich nie mogło zabraknąć Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wenty. Obecny był także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz jego zastępca (wicewojewoda) Rafał Nowak. W obchodach wzięła również udział Anna Krupka, obecnie wiceminister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podczas uroczystości bardzo mocno podkreślano jak ważne są nasze symbole narodowe. Zwracano także uwagę, że zawsze musimy pamiętać o historii i przekazywać ją młodszemu pokoleniu.

Należy także pamiętać, że 2 maja to również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Warto w tym dniu pomyśleć nie tylko o tak ważnym symbolu narodowym jakim jest flaga, ale także o ludziach, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić swoją Ojczyznę. Być może to dobry czas, by zadzwonić, porozmawiać z kimś bliskim, kto nie mieszka już w Polsce.

Kolejne uroczystości zaplanowano już na 3 maja. Jest to 230 rocznica uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji również odbędą się obchody, podczas których między innymi uroczyście zostaną złożone kwiaty w Parku Miejskim pod Pomnikiem Stanisława Staszica. Będzie można wysłuchać także okolicznościowych wystąpień i wziąć udział w Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej.