Przejście między Parkiem Miejskim, a Pałacykiem Zielińskiego znowu czynne!

Przejście między Parkiem Miejskim, a Pałacykiem Zielińskiego znowu czynne!

W Kielcach powstała „Furtka na miarę naszych możliwości”, która połączyła Park Miejski z Pałacykiem Zielińskiego. Umożliwia ona swobodne przejście między tymi dwoma punktami.

Wiele osób pamięta przejście, które jeszcze kilka lat temu było dostępne w tym miejscu. Jak podkreślają organizatorzy akcji, z nieznanych nikomu przyczyn, w pewnym momencie zamknięto je, a następnie zamurowano. Dzięki wielu staraniom 1 maja 2021 roku powstała „Furtka na miarę naszych możliwości”, z której skorzystać może każdy przechodzień.

Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi, które oficjalnie udostępniło furtkę dla przechodniów. Była to także okazja do wysłuchania okolicznościowych przemówień.

Furtka znacznie ułatwi przemieszczanie się między Parkiem Miejskim, a Pałacykiem Zielińskiego, który ma wiele do zaoferowania odwiedzającym go. Swoją siedzibę znalazł tam Dom Środowisk Twórczych, którego dyrektor Ryszard Pomorski również wziął udział w otwarciu furtki. W Pałacyku Zielińskiego organizowane są koncerty, wystawy i spotkania z ciekawymi artystami. Można zobaczyć tam interesujące obrazy, fotografie. Działa tam również kawiarnia i restauracja.

Dom Środowisk Twórczych organizuje też wiele imprez cyklicznych, między innymi Kielecki Magiel Muzyczny czy Zaduszki Jazzowe.

Teraz dotarcie do Pałacyku Zielińskiego będzie jeszcze prostsze niż dotychczas. Przy okazji wizyty w Parku Miejskim, zachęcamy do przejścia przez nowo otwartą furtkę i odwiedzenia Domu Środowisk Twórczych.

Jeden komentarz o “Przejście między Parkiem Miejskim, a Pałacykiem Zielińskiego znowu czynne!

  1. Dobrze wiedzieć. W najbliższym czasie wybiorę się na spacer tym przejściem.

Comments are closed.