Kolejna edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Kolejna edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Już od jutra, 4 maja 2021, rusza kolejna edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to pierwszy etap. Podczas jego trwania, do 25 maja, można będzie składać projekty inwestycji. 28 maja zostaną one opublikowane, a następnie do 30 sierpnia zweryfikowane. 17 września poznamy zatwierdzone projekty. Już 27 września rozpocznie się głosowanie. Potrwa ono do 11 października. Już cztery dni później, 15 października poznamy wyniki. Wtedy też okaże się, które z projektów otrzymają pieniądze na realizację.

W tym roku ze względu na wyjątkową pandemiczną sytuację inaczej będzie wyglądało składanie projektów. Dokładne informacje można znaleźć na stronie internetowej Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego lub Urzędu Miasta.

Jest to już dziewiąta edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania jest prawie osiem milionów złotych. Podzielono je między cztery kategorię. Na pierwszą z nich, czyli duże projekty inwestycyjne, przekazano ponad połowę puli, konkretnie 4,5 miliona złotych. Z kolei na małe projekty inwestycyjne – 2 miliony złotych. Na trzecią kategorię, która w Kieleckim Budżecie Obywatelskim pojawiła się po raz pierwszy, projekty zielone, przekazano 800 tysięcy złotych. Ostatni rodzaj to projekty nieinwestycyjne. Na nie przeznaczono 500 tysięcy złotych.

Głosowanie zostanie przeprowadzone w formie elektronicznej. Każdy mieszkaniec Kielc może oddać jeden głos. W jego ramach wybierze jeden duży projekt inwestycyjny, dwa projekty zielone, trzy małe inwestycje i aż cztery nieinwestycyjne.

Zachęcamy do zainteresowania się Kieleckim Budżetem Obywatelskim. Warto skorzystać z możliwości nie tylko oddania głosu, ale i złożenia swojego własnego projektu. Być może to właśnie on okaże się „strzałem w dziesiątkę” i uczyni miasto piękniejszym!

Jeden komentarz o “Kolejna edycja Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego

  1. Ciekawa inicjatywa. Jeśli wpadnę na jakiś pomysł, sam zgłoszę się do tego programu.

Comments are closed.