Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych przekazuje pieniądze Kielcom

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych przekazuje pieniądze Kielcom

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych rozdzielił pieniądze między podmioty, które złożyły odpowiednie wnioski i dokumenty. Środki finansowe trafią także do Kielc. Miasto otrzyma dwa miliony sześćset tysięcy złotych.

Miasto Kielce wykorzysta te środki na zakup gruntów. Chodzi o około pięć hektarów. Ziemia znajduje się w okolicach Niewachlowa. Według planów swoje miejsce znajdą tam tereny inwestycyjne. Zgodnie z założeniami ma to przyciągnąć inwestorów i lokalne firmy do rozwoju swoich przedsiębiorstw właśnie w tamtym miejscu.

Łączna pula pieniędzy, jakie trafią do województwa świętokrzyskiego to ponad siedemdziesiąt trzy miliony złotych. Zbigniew Koniusz, starosta świętokrzyski, podzielił środki na sześćdziesiąt sześć samorządów. Jednak (podobnie jak w poprzednich edycjach) także i tym razem znalazły się miejscowości bez przyznanych pieniędzy. Przykładem jest Skarżysko-Kamienna. Żadna z gmin tego powiatu również nie otrzymała środków.

Pieniądze, jakie przyznaje Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, powinny zostać wykorzystane na inwestycje, które posłużą mieszkańcom danego regionu. Środki pozostają do dyspozycji lokalnych samorządów. W tym trudnym, pandemicznym czasie duża pula środków trafi na rozwój lub rozbudowę szpitali.

Przypomnijmy, że poprzednim razem Kielce nie otrzymały z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych żadnych pieniędzy.