Prawdopodobny sprawca kradzieży w kościele zatrzymany

Prawdopodobny sprawca kradzieży w kościele zatrzymany

Pod koniec marca tego roku z kościoła na Czarnowie w Kielcach ktoś ukradł kościelną skarbonę wraz z datkami. Po kilku tygodniach zatrzymano sprawcę podejrzanego o dokonanie tego czynu.

Skarbona pomimo tego, że znajdowała się w świątyni i zabezpieczona była kłódką stała się łatwym łupem dla czterdziestodziewięcioletniego mieszkańca jednego z kieleckich osiedli. Wyniósł on skarbonę z kościoła, zerwał kłódkę. Następnie pozbył się tego przedmiotu, ale zabrał za to pieniądze, które znajdowały się w środku. Nie wiadomo, ile dokładnie ich było.

Policjanci nie potrzebowali zbyt wiele czasu, żeby ustalić kto stoi za dokonaniem tego przestępstwa. Podejrzanym okazał się dobrze im znany czterdziestodziewięcioletni mieszkaniec Kielc. Kilka razy miał on już do czynienia z Policją, w związku z innymi wykroczeniami. Mężczyzna przyznał się kradzieży w kościele. Czeka go teraz proces sądowy.

Podejrzany odpowie za kradzież z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić nawet dziesięć lat pozbawienia wolności.

Działania prowadzili policjanci z Wydział do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.