Mężczyzna napadnięty w dolinie Silnicy

Mężczyzna napadnięty w dolinie Silnicy

W niedzielę, 12 kwietnia, w dolinie Silnicy w Kielcach doszło do napaści na sześćdziesięcioczteroletniego mieszkańca miasta. Sprawców zatrzymano.

Po godzinie 15 policyjny dyżury odebrał telefon od osoby, która informowała o dwóch mężczyznach, którzy napadli na innego mężczyznę. Do zdarzenia miało dojść w dolinie Silnicy, gdzie natychmiast udali się mundurowi. Na miejscu okazało się, że poszkodowany sześćdziesięcioczteroletni mieszkaniec Kielc wymaga opieki medycznej. W związku z tym mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rozbójnicy zabrali mężczyźnie drobne pieniądze, zegarek, a także dwa sygnety i telefon komórkowy. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po chwili znaleźli osoby, które swoim wyglądem pasowały do opisu osób, które dokonały napaści. Byli to dwaj Kielczanie. Jeden w wieku trzydziestu trzech, a drugi trzydziestu siedmiu lat. Dość szybko okazało się, że mężczyźni są w posiadaniu skradzionych podczas rozboju przedmiotów. Poza tym byli pod wpływem alkoholu, a podczas badania alkomatem oboje wydmuchali prawie trzy promile. Warto też dodać, że Ci mieszkańcy Kielc są znani Policji, ponieważ w przeszłości dokonali już kilku występków.

Mężczyźni czekają teraz na wymierzenie kary. Za dokonanie rozboju mogą otrzymać wyroki nawet do 12 lat więzienia.

Działania prowadzili policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach.