Podejrzany o sklepową kradzież zatrzymany

Podejrzany o sklepową kradzież zatrzymany

7 kwietnia 2021 roku kieleccy policjanci zatrzymali trzydziestotrzyletniego Kielczanina podejrzanego o kradzież w sklepie.

Kradzież, o którą mężczyzna jest podejrzany, miała miejsce 28 marca w jednym ze sklepów spożywczych. Trzydziestotrzylatek wykorzystując nieuwagę personelu, wszedł na zaplecze. Ukradł stamtąd ponad dwa tysiące złotych. Kiedy zorientowano się, że zniknęły pieniądze, natychmiast zawiadomiono Policję. Funkcjonariusze podjęli działania, dzięki którym udało się ustalić dokładny wygląd złodzieja. Całe zajście nagrały sklepowe kamery, dzięki czemu nie było żadnych wątpliwości. Rozpoczęto poszukiwania mężczyzny.

W międzyczasie, a konkretnie 2 kwietnia, na komisariat przy ulicy Śniadeckich, który zajmował się sprawą kradzieży, przyszedł mężczyzna. Chciał zgłosić zaginięcie syna, z którym od kilku dni nie było kontaktu. Nikt nie wiedział, gdzie przebywa, a zaniepokojona rodzina postanowiła zaangażować w poszukiwania Policję. Przystąpiono do odpowiednich procedur. Kiedy ojciec wyciągnął zdjęcie syna, okazało się, że jest nim nie kto inny, jak poszukiwany za kradzież trzydziestotrzylatek.

7 kwietnia udało się odnaleźć poszukiwanego. Mężczyzna przyznał się do winy. Następnie został zatrzymany.

Działania prowadzili policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji IV w Kielcach.