Tragiczne zdarzenie na zalewie Wióry w Świętokrzyskiem – 12-latek stracił życie

Tragiczne zdarzenie na zalewie Wióry w Świętokrzyskiem – 12-latek stracił życie

Śmierć 12-letniego chłopca była wynikiem tragicznego wypadku, do którego doszło na zalewie Wióry w gminie Pawłów, w województwie świętokrzyskim. Informacje o tym smutnym zdarzeniu przekazały lokalne służby ratunkowe. Według pierwszych ustaleń, chłopiec prawdopodobnie spadł z materaca, który był ciągnięty przez skuter wodny. Przebieg wydarzeń jest jeszcze badany, a nadzór nad śledztwem sprawuje prokurator.

Po godzinie 14 wpłynęło zgłoszenie o tym niebezpiecznym incydencie do służb ratunkowych działających na terenie świętokrzyskiego. O szczegółach tego tragicznego zdarzenia poinformował oficer prasowy starachowickiej policji, młodszy aspirant Paweł Kusiak.

Z jego relacji wynika, że to 39-letni mężczyzna był kierowcą skutera wodnego. Za pojazdem był ciągnięty materac, na którym znajdowali się 44-letni mężczyzna oraz wspomniany wcześniej 12-latek. W jednym momencie doszło do zderzenia z innym skuterem wodnym, w wyniku czego obaj pasażerowie materaca zostali z niego wyrzuceni.

Po wydobyciu chłopca z wody natychmiast podjęto próbę reanimacji. Jednocześnie na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo wszelkich starań ratowników, życia chłopca nie udało się uratować. Drugi uczestnik tego tragicznego zdarzenia, 44-letni mężczyzna, nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu działały cztery zastępy straży pożarnej. Próby wyjaśnienia dokładnych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku nadal trwają pod nadzorem prokuratora.