Planowany remont ulicy Bohaterów Warszawy – oferty na przetarg i szczegóły planowanych prac

Planowany remont ulicy Bohaterów Warszawy – oferty na przetarg i szczegóły planowanych prac

Do przetargu na zaplanowane prace remontowe na ulicy Bohaterów Warszawy zgłosiły się cztery firmy. Zakłada się, że wymiana nawierzchni odbędzie się podczas weekendów, co ma zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Budżet wyznaczony przez Miejski Zarząd Dróg (MZD) na ten projekt wynosi 1 milion 450 tysięcy złotych, a tylko dwie spośród czterech złożonych ofert mieszczą się w tej kwocie.

Najmniej za przeprowadzenie prac chce firma Strabag, która zaoferowała wykonanie zadania za 1 270 666 złotych. Tuż za nią plasuje się firma Trakt z ofertą 1 373 996 złotych. Dwie pozostałe firmy, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” oraz Zakład Robot Drogowych DUKT, przekroczyły wyznaczony budżet, proponując kwoty prawie 1,8 miliona i 2,1 miliona złotych.

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD, informuje, że konieczne jest sprawdzenie wszystkich złożonych ofert. Proces weryfikacji jest obecnie w toku, a MZD ma nadzieję na wyłonienie wykonawcy już w lipcu. Skrzydło zaznacza, że prace remontowe mają odbywać się w systemie weekendowym, co oznacza, że będą przeprowadzane nocą od piątku do niedzieli.

Rzecznik MZD podkreśla, że celem jest przeprowadzenie remontu jeszcze podczas wakacji, kiedy to wykonanie tego typu prac jest najbardziej optymalne. Planowany termin to druga połowa sierpnia. W ramach prac przygotowawczych konieczne będzie opiniowanie i zatwierdzanie projektów, co może być czasochłonne. Wykonawca będzie miał łącznie 120 dni na realizację całego zadania.

Skrzydło dodaje, że choć prace są określane jako „szybki remont”, ich czas trwania będzie zależał od zastosowanej technologii. Na przykład frezowanie i układanie nowej warstwy bitumicznej mogą potrwać cztery noce. W ramach inwestycji zaplanowano również regulację wysokościową studni, wymianę uszkodzonych krawężników, nawierzchni chodników i zjazdów oraz odtworzenie oznakowania poziomego. Wszystko to na ponad 700-metrowym odcinku ulicy Bohaterów Warszawy.