Wypadek drogowy w Lechowie: ranny motocyklista, zablokowana droga krajowa nr 74

Wypadek drogowy w Lechowie: ranny motocyklista, zablokowana droga krajowa nr 74

Podczas poważnej kolizji drogowej, do której doszło w Lechowie na drodze krajowej nr 74, ruch był całkowicie zatrzymany. W wyniku niefortunnego starcia pomiędzy samochodem osobowym a motocyklem, doszło do całkowitego zablokowania tej kluczowej arterii komunikacyjnej w powiecie kieleckim.

Konsekwencje zdarzenia były na tyle poważne, że konieczne stało się wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację o lądowaniu helikoptera ratunkowego na miejscu wypadku przekazała Małgorzata Perkowska-Kiepas, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Według wstępnych ustaleń dokonanych przez policję, przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierowcy toyoty. Jechał on w stronę Kielc i podczas próby skrętu w lewo, nie zauważył wyprzedzającego go motocyklisty. W rezultacie doszło do kolizji, po której motocyklista stracił przytomność i musiał zostać przetransportowany do szpitala – podaje oficer prasowy.

W chwili obecnej, na miejscu zdarzenia nie ma już utrudnień w ruchu. Policja nadal prowadzi dochodzenie w celu pełnego ustalenia okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.