Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do mobilnej kliniki w Busko-Zdroju i Sitkówce

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do mobilnej kliniki w Busko-Zdroju i Sitkówce

Busko-Zdrój i Sitkówka zaszczytne są obecnością mobilnej placówki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, która kontynuuje swoją trasę po Polsce. Ta inicjatywa ma na celu zebrać jak najwięcej jednostek krwi od honorowych dawców.

W dniu piątkowym, 7 czerwca, mieszkańcy Buska-Zdroju mieli możliwość oddania krwi honorowo do godziny 12:00. Wydarzenie to miało miejsce w miejscowym klubie seniora, położonym przy ulicy Bocznej 7.

Kolejnego dnia, 8 czerwca, ambulans zatrzymał się na terenie parkingu przed zakładem Trzuskawica w Sitkówce. Tamtejsi mieszkańcy mogli oddać krew od godziny 11:00 aż do 17:00.

Jednak nie każdy mógł zostać dawcą. Wymagane były spełnienie pewnych warunków: pełnoletność, brak stałego przyjmowania leków oraz dobry stan zdrowia. Przed udaniem się do punktu pobrań proszeni byli o zjedzenie lekkiego śniadania oraz spożywanie co najmniej dwóch litrów płynów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Aktualnie najbardziej pożądane są grupy krwi 0 Rh negatywne oraz 0 Rh pozytywne, które cieszą się największym zapotrzebowaniem.