Dzień Dziecka w Sandomierzu: Rodziny zachwycone atrakcjami na Placu 3 Maja

Dzień Dziecka w Sandomierzu: Rodziny zachwycone atrakcjami na Placu 3 Maja

W Sandomierzu odbywają się miejskie obchody w ramach Dnia Dziecka – event stworzony specjalnie dla najmłodszych, który jest zlokalizowany na Placu 3 Maja. Na miejscu znajduje się mnóstwo stoisk oferujących różnorodne atrakcje dla dzieci. Dodatkowo, zorganizowano pokazy prezentujące pracę służb mundurowych oraz grup ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża, a także zapewniono występy artystyczne.

Dzieci są wręcz oczarowane dostępnymi atrakcjami, do najpopularniejszych z nich należą m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże i animacje. Nie brakuje również chętnych do próbowania chodzenia na szczudłach czy strzelania do tarczy. Wiele osób angażuje się w gry planszowe oraz szachy.

Na scenie artyści młodego pokolenia – uczniowie z wszystkich sandomierskich szkół podstawowych – mają okazję pokazać swoje umiejętności. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony samych dzieci, jak i ich rodzin. Młoda uczestniczka imprezy, Wiktoria, wyznała, że jest zadowolona z wydarzenia, szczególnie ze względu na możliwość uczestnictwa w różnych konkursach i zdobywania nagród. Marysia natomiast jest zachwycona występami oraz dmuchańcami, a dodatkowo podkreśla, jak bardzo cieszy się z decyzji o przyjściu na to wydarzenie.

Kamila Kremiec-Panek, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, jest przekonana, że duże zainteresowanie atrakcjami zorganizowanymi z okazji Dnia Dziecka pokazuje, że mieszkańcy Sandomierza potrzebują nie tylko dużych koncertów czy spektakli teatralnych, ale również wydarzeń o charakterze piknikowym, które integrują społeczność.

Podczas imprezy najmłodsi są częstowani słodkościami, pączkami i napojami. Całość imprezy potrwa do godziny 19.00 i zakończy się dyskoteką dla najmłodszych.