29-letni mieszkaniec Kielc ukarany za nielegalne działania "artystyczne" powodujące straty na kwotę około 1700 złotych

29-letni mieszkaniec Kielc ukarany za nielegalne działania "artystyczne" powodujące straty na kwotę około 1700 złotych

Pewien 29-latek z Kielc doświadczył na własnej skórze, jak destrukcyjne mogą być nielegalne działania podejmowane pod pretekstem wyrażania swojej „artystycznej” duszy. Został on ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei (SOK) w nocy pomiędzy środą a czwartkiem. Wszystko to miało miejsce na terenie Głównego Dworca kolejowego w Kielcach. Mężczyzna, wraz ze swoimi współpracownikami, spowodował szkody finansowe sięgające prawie 1700 złotych.

Te dramatyczne wydarzenia rozegrały się kiedy funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Kielcach otrzymali zgłoszenie o dewastacji mienia na dworcu PKP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci napotkali funkcjonariuszy SOK i 29-letniego mężczyznę, który został już przez nich zatrzymany. Jak się później okazało, ów mieszkaniec Kielc we współpracy z dwoma innymi osobami, używając sprayu z farbą, nanosił na wagon kolejowy napis żółtego i czerwonego koloru o rozmiarach około 4 metrów.

Kiedy funkcjonariusze SOK zaskoczyli tę trójkę, dwóch wspólników 29-latka zdołało uciec. Wartość strat, które wynikły wskutek ich destruktywnych działań, została oszacowana na kwotę niemal 1700 złotych. Zatrzymany mieszkaniec Kielc stanął już przed sądem, gdzie usłyszał zarzut niszczenia cudzego mienia. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.