Rozpoczyna się budowa nowoczesnego kompleksu sportowego w Kielcach

Rozpoczyna się budowa nowoczesnego kompleksu sportowego w Kielcach

Mieszkańcy Kielc, a w szczególności uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, mogą spodziewać się znacznej poprawy warunków do uprawiania sportu. W dniu 15 maja, miasto Kielce formalizowało umowę z firmą odpowiedzialną za realizację projektu nowego kompleksu sportowego.

Umowy na wykonanie inwestycji podpisano z „RAD-BUD” Wiesław Radziejowski – firmą z siedzibą w Radomiu. Zobowiązała się ona do wykonania zadania za sumę 2 028 344 zł. Planowany termin finalizacji robót to pięć miesięcy od chwili podpisania umowy, co oznacza, że zakończenie prac powinno nastąpić do 15 października tego roku. Projekt jest częścią Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Dodatkowo, Miasto Kielce zdobyło dodatkowe środki na budowę boiska, wynikające z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ale na czym polegać będą prace? Istotnym aspektem jest przekształcenie betonowych boisk w bezpieczne miejsca do gry w piłkę ręczną, siatkówkę czy koszykówkę oraz bieżnię i skocznię w dal. Ponadto, trawiaste boisko zostanie odpowiednio wyrównane.

Obszar ten będzie również wyposażony w nowe urządzenia do zabawy, zadaszony stojak na rowery, ławki oraz kosze na śmieci. Dodatkowym atutem będzie oświetlenie i monitoring całego terenu, co z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników.