Innowacyjne technologie przetwarzania tworzyw sztucznych wprowadzają rewolucję na Targach Kielce

Innowacyjne technologie przetwarzania tworzyw sztucznych wprowadzają rewolucję na Targach Kielce

Unikalne na skalę globalną maszyny przeznaczone do przekształcania tworzyw sztucznych już zyskały swój obszar na Targach Kielce. Specjaliści są w trakcie instalowania i montażu kompleksowych linii produkcyjnych. Planowane jest ich uruchomienie we wtorek, 21 maja, tak aby tysiące odwiedzających z wielu krajów mogły poznać ich potencjał i podjąć decyzje zakupowe. Przez cztery dni najświeższe techniki przetwarzania tworzyw będą demonstrować swoje zdolności, produkcja różnych elementów, takich jak np. kufle do piwa, butelki, tłoki do strzykawek czy skrzynki warsztatowe, będzie realizowana szybko i sprawnie.

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to najbardziej międzynarodowy event organizowany przez Targi Kielce i jedno z kluczowych wydarzeń tego typu na europejskiej scenie. Powyżej 50% z 600 wystawców to przedsiębiorstwa zagraniczne. Firmy z 31 krajów, pochodzących z Azji, Europy oraz Bliskiego Wschodu, będą prezentować innowacyjne technologie, rozwiązania, materiały i surowce. Odwiedzający zaczęli już rejestrować swoje uczestnictwo. – Oczekujemy kilkunastu tysięcy gości z różnych sektorów wykorzystujących tworzywa sztuczne – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Wyjątkowość targów Plastpol leży w możliwości obserwacji procesu produkcji na żywo. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć tysiące maszyn – w tym zaawansowane technologicznie wytłaczarki i wtryskarki do tworzyw sztucznych, roboty, kompleksowe linie produkcyjne czy urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych. Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol na Targach Kielce, podkreśla, że taka możliwość porównania wielu pracujących urządzeń przyspiesza decyzje kontraktacyjne, co sprzyja rozwojowi firm.

Zwraca uwagę również oferta narzędzi, form, surowców, granulatów i recyklatów oraz dodatków i barwników. Pojawią się również przedsiębiorstwa oferujące profesjonalne usługi związane z dystrybucją, logistyką i transportem.

Zaprezentowane rozwiązania będą odpowiadać na wyzwania stawiane przed sektorem, takie jak dążenie do maksymalnej oszczędności energii, podnoszenie jakości produktów oraz konieczność wykorzystywania surowców z recyklingu do produkcji. Po raz pierwszy na targach Plastpol wystawiona zostanie wtryskarka zasilana z ogniw fotowoltaicznych. Kolejne innowacje zapewniają oszczędność energii na poziomie 30-40%. Odwiedzający będą mogli obserwować produkcję różnych produktów, takich jak 0,5-litrowe kufle do piwa, tłoki do strzykawek, końcówki do pipet medycznych czy skrzynki warsztatowe.

Na Targach Kielce będą również dostępne przedsiębiorstwa oferujące surowce do przetwórstwa, takie jak granulaty, barwniki czy recyklaty. Będą także dostępne wysokiej jakości recyklaty – coraz bardziej pożądane w branży, jak również dodatki procesowe niezawierające substancji szkodliwych dla środowiska.

Targi Plastpol będą towarzyszyć konferencje omawiające kluczowe dla rozwoju sektora zagadnienia, takie jak transformacja produkcji i rosnąca ilość używanych surowców pochodzących z recyklingu. Fundacja PlasticsEurope Polska przedstawi aktualne informacje o sytuacji polskiego rynku tworzyw sztucznych w kontekście europejskim. Wystawa „The Plastics Transition” omówi przyszłość systemu tworzyw sztucznych w Europie do 2050 roku.

Na Targach Kielce od 21 do 24 maja będzie można zobaczyć obrazy olejne i rzeźby wykonane przez wystawców, którzy na co dzień są związani z branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wśród twórców znajdują się międzynarodowi liderzy branży, których pasją jest malarstwo i rzeźba.

– Plastpol to kompleksowe wydarzenie dla globalnej branży tworzyw sztucznych. Zapraszamy wszystkich związanych z tą branżą od 21 do 24 maja do Targów Kielce – zachęca Kamil Perz.