Wspaniała gra Jeongwoo Parka i Roberta Florasa przyczyną wysokich miejsc w rankingu superligi

Wspaniała gra Jeongwoo Parka i Roberta Florasa przyczyną wysokich miejsc w rankingu superligi

Zakończenie rywalizacji rundy zasadniczej Lotto Superligi tenisistów stołowych przyniosło znakomite rezultaty dla drużyny Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Po emocjonującym zwycięstwie 3:2 nad Palmiernią Zielona Góra, drużyna zapewniła sobie siódme miejsce w rozgrywkach, które daje im przepustkę do walki o tytuł drużynowego mistrza Polski. W całej drużynie, nie sposób nie zwrócić uwagi na wybitny talent i zaangażowanie Jeongwoo Parka oraz Roberta Florasa.

Obaj zawodnicy zawładnęli pierwszą dziesiątką indywidualnego rankingu ekstraklasy, zdobywając miejsca czwarte i szóste. Koreańczyk, Park, triumfował aż czternaście razy w osiemnastu rozegranych meczach, co umożliwiło mu zajęcie czwartej pozycji w rankingu. Z kolei Robert Floras, po dwunastu wygranych spotkaniach z dwudziestu, uplasował się na szóstym miejscu.

Jak podkreśla menager drużyny Orlicza, Bartosz Majcher – sukcesy indywidualne zawodników to powód do radości, lecz najistotniejsze jest to, że cała drużyna jest silna i dobrze radzi sobie w rozgrywkach. Wysokie miejsca na liście rankingowej Parka i Florasa są dowodem na klasę drużyny, ale nie można zapominać o innych zawodnikach, jak Daniel i Piotrek. Mają oni trudniejszą sytuację, będąc trzecimi zawodnikami w rozstawieniu, jednak nadal zdobywają punkty dla drużyny. Dodatkowo rywalizują również w deblu, dzięki czemu często przynoszą zespołowi cenne punkty.

Walka o kolejne zwycięstwa rozpocznie się 19 lub 21 kwietnia. Wtedy to zawodnicy Global Pharmy Orlicza 1924 zmierzą się w pierwszej rundzie fazy play off o drużynowe mistrzostwo Polski z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.