"Czekoladki dla Prezesa" – premiera spektaklu w Teatrze bez Suflera

"Czekoladki dla Prezesa" – premiera spektaklu w Teatrze bez Suflera

Zespoł Teatru bez Suflera, działający w ramach Kieleckiego Centrum Kultury, zwraca uwagę na codzienną komedię absurdu biurokracji. Aktorzy, będący na emeryturze, biorą pod lupę nonsensy urzędnicze i paradoksy współczesnej rzeczywistości. Przygotowali dla widzów spektakl „Czekoladki dla Prezesa”, będący adaptacją tekstów Sławomira Mrożka. Premiera odbędzie się 11 kwietnia br., o godz. 18:00, a udział w niej jest bezpłatny.

Sławomir Mrożek, ceniony twórca literatury współczesnej, zasłynął jako trafny obserwator oraz satyryk społeczeństwa. Pozostawił po sobie wiele portretów ludzi dnia dzisiejszego, pokazujących absurdalność stereotypów społecznych oraz trywialność codziennego życia. Mimo że minęło już 13 lat od jego śmierci, treści zawarte w jego utworach nadal są aktualne i brzmieniem przypominają o naszej rzeczywistości.

W „Czekoladkach dla prezesa” aktorzy Teatru bez Suflera udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące typowo biurokratycznych sytuacji. Kto z nas nie spotkał się z szefem, który uważał siebie za nieomylnego? Wielu z nas musiało wypełniać zbędne formularze i dokumenty, aby uzyskać proste zaświadczenie czy niewielki dokument.

Aktorzy Teatru bez Suflera, mimo swojego wieku, to ludzie pełni energii i poczucia humoru, którzy z przyjemnością wcielają się w role na scenie. Choć działają pod skrzydłami Kieleckiego Centrum Kultury dopiero od września, zdążyli już stworzyć razem scenografię i kostiumy do przedstawienia. Opiekunem grupy jest aktorka Jolanta Kęćko, znana z występów w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Wystąpią także: Renata Chiberska, Zofia Franczak, Elżbieta Goworek, Barbara Olszowy, Iwona Strzałkowska, Monika Zając-Wrotniak i Zygmunt Wiśniewski.