Przedstawienie kandydatów i programu przez Komitet Przyjazny Samorząd w Sandomierzu

Przedstawienie kandydatów i programu przez Komitet Przyjazny Samorząd w Sandomierzu

Odbyło się spotkanie wyborcze Komitetu Przyjazny Samorząd w Sandomierzu, podczas którego zaprezentowano kandydatów oraz program wyborczy. Kandydaci, wśród których znalazł się obecnie urzędujący burmistrz Marcin Marzec, dążący do ponownego ubiegania się o stanowisko, przedstawili swoje plany i cele. Spotkanie było pełne przemówień, prezentacji i oklasków ze strony zgromadzonej publiczności.

Renata Kraska i Sylwester Łatka, którzy są kandydatami na radnych, poprowadzili to spotkanie. W Porcie Kultury odbyły się prezentacje poszczególnych kandydatów do rady miasta i powiatu. Publiczność miała okazję zobaczyć filmy i hasła wyborcze, a najciekawsze wypowiedzi były nagradzane gromkimi brawami.

Na konwencji zaszczyt gościa specjalnego miał poseł Lucjan Pietrzczyk. Wykorzystał tę okazję, aby zachęcić do głosowania na kandydatów z Komitetu Przyjazny Samorząd. Podkreślił, że większość kandydatów to osoby znane mu osobiście i określił ich jako „fajnych ludzi”. Pietrzczyk stwierdził również, że ostatnie lata były bardzo korzystne dla Sandomierza. Chwaląc burmistrza Marcina Marcu, podkreślił jego uczciwość i determinację.

Poseł Pietrzczyk zauważył, że w poprzedniej kadencji burmistrzowi Marzecowi udało się przekształcić Sandomierz w miejsce idealne do życia, jak również atrakcyjne dla sporadycznych gości. Przekazał również, że burmistrz Marzec może liczyć na wsparcie posłów świętokrzyskich z koalicji rządowej.