Nowoczesne oświetlenie LED trafi na dwie ulice Kielc, jeśli miasto znajdzie odpowiednie fundusze

Nowoczesne oświetlenie LED trafi na dwie ulice Kielc, jeśli miasto znajdzie odpowiednie fundusze

Zarząd Dróg Miejskich w Kielcach ma zamiar zastąpić przestarzałe latarnie na ulicach Mazurskiej i Włoszka nowymi. Przetarg na opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej został już ogłoszony, celem wyboru firmy, która zajmie się tą kwestią.

Rzecznik prasowy kieleckich drogowców, Jarosław Skrzydło, podkreśla, że obecnie oświetlenie na tych ulicach jest funkcjonalne, jednak infrastruktura jest zdecydowanie przestarzała. Na ulicach widoczne są stare, betonowe słupy w opłakanym stanie technicznym, a stan lamp również pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też MZD Kielce szuka możliwości kompleksowego zmodernizowania oświetlenia na wspomnianych ulicach.

Projekt ten obejmuje wymianę całej infrastruktury – instalacji elektrycznej zasilającej latarnie oraz postawienie nowych słupów. Nowe oprawy lamp będą wykorzystywać energooszczędną technologię LED. Wybrana do tego zadania firma będzie miała rok na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej – wyjaśnia Skrzydło.

Warto dodać, że pomimo przygotowań do modernizacji, realizacja projektu będzie możliwa najwcześniej w przyszłym roku. Wszystko zależy od tego, czy uda się znaleźć odpowiednie środki finansowe w budżecie miasta na ten cel. Szacuje się, że koszt wymiany oświetlenia na ulicach Mazurskiej i Włoszka wyniesie od 200 do 300 tysięcy złotych – informuje rzecznik MZD Kielce.