Zakontraktowane prace remontowe na ulicach Końskich zapowiadają odnowę miejskich arterii

Zakontraktowane prace remontowe na ulicach Końskich zapowiadają odnowę miejskich arterii

Planowany jest gruntowny remont kilku ulic w mieście Końskie. Dziś, czwartego marca, deklarację o planowanej renowacji tych drogowych szlaków oficjalnie zatwierdzono w umowie podpisanej z wykonawcą. Przygotowania do prac mają ruszyć jeszcze przed końcem miesiąca.

Burmistrz miasta Końskie, pan Krzysztof Obratański, przekazuje informacje o wcześniejszych pracach remontowych, które zostały przeprowadzone na osiedlu PCK – zmodernizowano tam ulice Stefana Żeromskiego i Adama Mickiewicza. Aktualne działania, mające na celu rekonstrukcję dróg w południowo-wschodniej części Końskich, realizowane są dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu.

Burmistrz Końskie wyjaśnia, że fundusze pozyskane na rewitalizację tych dróg pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych i pokrywają 70% całkowitych kosztów inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę na realizację tej inwestycji, szacowaną na około 3 miliony złotych, złożyła firma Bakamex, która obecnie pracuje nad budową ronda w centralnej części miasta.

Władca Miasta Końskie zwraca uwagę, że mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami związanymi z prowadzonymi pracami. Burmistrz Obratański przeprosił też mieszkańców za wszelkie utrudnienia, które mogą wyniknąć w wyniku realizacji ambitnego projektu remontowego obejmującego wymianę starych, niskiej jakości instalacji podziemnych z lat 80-tych XX wieku.

Zgodnie z planem, prace remontowe na ulicach Mikołaja Kopernika, części Robotniczej, PCK i Zwycięstwa powinny zakończyć się najpóźniej do końca października.