Uczczenie Światowego Dnia Zespołu Downa przez przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 18 w Kielcach

Uczczenie Światowego Dnia Zespołu Downa przez przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 18 w Kielcach

W obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa, które miały miejsce w Samorządowym Przedszkolu nr 18 w Kielcach, aktywnie uczestniczyły przedszkolaki. To ważne wydarzenie stało się okazją do zorganizowania specjalnych warsztatów i artystycznych prezentacji dla dzieci dotkniętych trisomią. W tych wyjątkowych uroczystościach swój udział zarezerwował również Marcin Chłodnicki, pełniący funkcję wiceprezydenta.

Agnieszka Żelazna, dyrektor placówki, podkreśla długotrwałą współpracę przedszkola ze zbiorowiskiem dzieci objętych terapią zajęciową. Jak poinformowała: „Dzisiaj dzieci z naszej grupy „zerówkowej” wraz z nami tworzyły figurki zajączków z gipsu. Następnie mieliśmy okazję do wspólnego oglądania przedstawienia na cześć Dnia Wiosny. Przygotowaliśmy również specjalny pokaz mody, w którym dzieci prezentowały wiosenne stroje – te kolorowe ubrania wzbudziły ogromne zainteresowanie i radość.”

Świętowanie Światowego Dnia Zespołu Downa rozpoczęło się w 2006 roku i jest to wydarzenie pełne wsparcia dla osób z tą chorobą oraz promujące akceptację ich różnorodności. Solidarność z tymi osobami można okazać na wiele sposobów, między innymi poprzez założenie kolorowych skarpetek „nie do pary” 21 marca – dokładnie tak postąpiły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 18 w Kielcach.