Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje kandydatury na wybory samorządowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje kandydatury na wybory samorządowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

W poniedziałek, 18 marca, w kinie Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konwencja samorządowa partii Prawo i Sprawiedliwość. Podczas spotkania przedstawiono kandydatów ubiegających się o miejsca w sejmiku, radzie powiatu oraz radzie miasta Ostrowiec.

Krzysztof Ołownia, reprezentant PiS ubiegający się o stanowisko prezydenta miasta, zapowiedział podjęcie działań mających na celu poprawę rozwijania gospodarki miejskiej oraz wsparcie dla seniorów. Wskazał także na problem depopulacji Ostrowca Świętokrzyskiego, który zamierza rozwiązać. W ramach swojego programu pod nazwą „Zapraszamy do Ostrowca” planuje między innymi finansowe wsparcie dla młodych osób, które mogłoby objawiać się dopłatą do wynajmowanych mieszkań.

Zbigniew Duda, kandydujący z pierwszego miejsca w okręgu numer 2, podkreśla rolę uczciwości i dobrze zorganizowanej gospodarki w polityce zarówno powiatowej, jak i miejskiej. Jego program ma bazować na dwóch filarach, którymi są gospodarność i uczciwość. Podkreśla on, że władze miasta powinny być rzetelne i wolne od zarzutów prokuratorskich.

Anna Krupka, poseł na Sejm i przewodnicząca świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zauważa, że ostatnie lata pozwoliły pokazać, jak ważne dla polityków z PiS jest dotrzymywanie obietnic. Zapewnia, że kandydaci tej partii mają wiele pomysłów i planów, które zostaną zrealizowane w przypadku ich wygranej.

W nadchodzących wyborach samorządowych do rady powiatu ostrowieckiego oraz ostrowieckiej rady miasta starać się będzie łącznie 60 osób. Na czele listy kandydatów do sejmiku województwa świętokrzyskiego znajduje się Magdalena Zieleń pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego.