Absolwenci technikum w Ostrowcu Świętokrzyskim błyszczą na olimpiadach logistycznych

Absolwenci technikum w Ostrowcu Świętokrzyskim błyszczą na olimpiadach logistycznych

Studenci z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim nieustannie potwierdzają, że posiadają niezrównane zdolności organizacyjne. Corocznie z powodzeniem rywalizują w finałach ogólnopolskich olimpiad logistycznych.

W tym roku sześcioro uczniów tej szkoły, jako jedyni reprezentanci województw świętokrzyskiego i podkarpackiego, zakwalifikowali się do decydującej rundy rozgrywek. W finale zmierzy się ze sobą 30 osób, a zmagania odbędą się 12 kwietnia w Sopocie.

Tomasz Łodej, dyrektor ostrowieckiego Zespołu Szkół nr 3, dumny jest z osiągnięć swoich uczniów. Według niego, logistyka to specjalizacja, która przynosi szkole wiele sukcesów na przestrzeni lat.

– Nasza skuteczność wynika zarówno z wysokiego poziomu nauczania, jak i zaangażowania uczniów pragnących zgłębiać swoją wiedzę. Rezultaty tego duetu są widoczne każdego roku podczas olimpiad, gdzie nasi podopieczni osiągają znaczące sukcesy. Najważniejsze jednak jest, aby nasi studenci kończyli naukę z solidnym wykształceniem – podkreśla dyrektor.

Katarzyna Pastuszka, nauczycielka przedmiotów zawodowych związanych z logistyką, wskazuje, że uczniowie z technikum mieli przyjemność uczestniczyć w każdym z siedmiu finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej w Sopocie.

– W każdej edycji olimpiady reprezentowali nas finaliści, a w jednym roku mieliśmy nawet trzech laureatów. To sprawia, że plasujemy się na 3 miejscu w Polsce, jeśli chodzi o efektywność w tych rozgrywkach – dodaje nauczycielka.

Jedną z finalistek tegorocznej edycji jest Oliwia Makuch, uczennica ostatniej klasy profilu logistycznego.

– Zainwestowałam mnóstwo czasu, który mogłabym spędzić inaczej, np. odpoczywając czy realizując swoje hobby. Teraz jednak widzę, że było warto. Systematyczna nauka pozwoliła mi doskonale się przygotować – mówi laureatka.

Uczniowie biorący udział w finale olimpiady zyskują dodatkowe punkty podczas aplikowania na uczelnie i otrzymują pełną liczbę punktów na egzaminie zawodowym.